/Oklejanie motocykli folią ochronną
Oklejanie motocykli folią ochronną 2019-07-25T13:24:56+00:00

Oklejanie motocykli folią ochronną

Oklejanie motocykli folią to zabieg tak samo powszechny, jak oklejanie motocykla. Oklejanie motocykli folią to proces często długotrwały i skomplikowany, jednak praca najlepszych specjalistów pozwala na uzyskanie maksymalnych efektów, jakich oczekują nawet najbardziej wymagający klienci. Dlaczego oklejanie motocykla to korzystne posunięcie?

 

Korzyści oklejania motocykli folią

Oklejanie motocykla folią pozwala na ochronę lakieru przed zarysowaniami i wgnieceniami. Dzięki temu zabiegowi możemy zadbać o lakier i zmniejszyć prawdopodobieństwo powstania jakichkolwiek niedoskonałości. Moda ta dosięgnęła także motocyklistów, którzy pragną jak najskuteczniej zadbać o swoje jednoślady.

Przednie koło motocykla - z bliska

 

Ochrona powłoki lakieru

Tradycyjne woski, polerki, czy inne preparaty dostępne w sklepach nie dają tak doskonałych efektów, jak w przypadku ochrony lakieru folią. Warto zaznaczyć, że powierzchnie te po każdym myciu samochodu należy ponownie położyć, co dla wielu osób może stanowić poważny problem. Folia doskonale chroni lakier dzięki specjalistycznej strukturze, prostej formie i wykonaniu najwyższej jakości. Stosowanie profesjonalnych bądź też amatorskich preparatów pielęgnacyjnych może zniszczyć powłokę lakieru i doprowadzić do jej zniszczenia. To niepożądany efekt, którego pragną unikać motocykliści na swoich jednośladach.

 

Niewidoczna warstwa

Grubość folii ochronnej jest tak cienka, że niemożliwe jest wykrycie jej za pomocą specjalistycznych mierników. Grubość folii nie przekracza 100 mikronów, co w praktyce jest bardzo korzystną i zarazem niewidoczną ochroną lakieru. Jej bezbarwność pozwala nie tylko na zabezpieczenie powłoki lakierniczej, ale także na wydobycie maksymalnego koloru, dzięki czemu motocykl będzie prezentował się zupełnie tak, jakby dopiero co wyjechał z fabryki.

 

Możliwość zmiany koloru

Niektóre folie umożliwiają zmianę koloru zarówno samochodu, jak i motocykla. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy za niewielkie pieniądze chcieliby zmienić nieco kolor swojego motocykla. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że folia ochronna to najtańsza forma zmiany koloru lakieru. Trwałość dobrej jakości folii może sięgać nawet 10 lat. Co ciekawe, kolory oferowane przez producentów są bardzo ciekawe, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Odwracalność

Jednym z największych atutów folii ochronnej na lakier jest to, że w przypadku chęci folię można usunąć i ponownie zamontować. W przypadku widocznych jej pęknięć lub niedoskonałości folia bez żadnego wpływu na stan lakieru zostanie ściągnięta i na życzenie klientów ponownie założona.

 

Czy warto zdecydować się na oklejanie motocykla folią ochronną?

To jedna z najlepszych inwestycji, jakie można wykonać w swoim motocyklu. Jak wiadomo zarówno niekorzystne warunki atmosferyczne, jak i otarcia, kamienie, czy rysy, mogą dotkliwie wpłynąć na kondycję lakieru, zwłaszcza w miejscach, które znajdują się na jego spodzie. To gwarancja lakieru bez rdzy nawet przez kilka lat. Można śmiało stwierdzić więc, że oklejanie motocykli folią to zabieg stosowany przez świadomych zagrożeń kierowców.

 

Montaż folii- Samodzielnie, czy u specjalistów?

Niestety jedynym i głównym minusem folii ochronnych jest fakt ich kłopotliwego montażu. To sprawia, że znacznie bardziej korzystne okazuje się oddanie motocykla do profesjonalnego salonu, w którym sztab specjalistów przy pomocy wyspecjalizowanych maszyn może pomóc w nałożeniu folii w taki sposób, aby była ona niewidoczna. Próby samodzielne mogą okazać się nieudolne, gdyż przed jej nałożeniem należy przygotować lakier i dokładnie go oczyścić, a następnie poświęcić wiele godzin na przyklejaniu. To niekorzystne.

 

Jakie elementy motocykla może ochronić folia?

Wśród elementów motocykla, które mogą zostać ochronione za pomocą folii ochronnej, wymienić można:

  • Ramę motocykla,
  • powłoki lakiernicze,
  • powłoki dekoracyjne,
  • lusterka,
  • błotniki,
  • gondola,
  • elementy plastikowe.

Oprócz wymienionych powyżej elementów motocykla motocykliści decydują się także na ochronę innych części, które mogą być w mniejszym lub większym stopniu narażone na zniszczenia.

 

Zobacz także:

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami. Zapraszamy Warszawa – Kazana Auto Detailing.

ul. Kremowa 19, 02-969 Warszawa
Tel: +48 733 910 111